Jak napisać streszczenie konferencji zabójcy: pierwszy krok w kierunku angażującej prezentacji

Blog Impact ma „zasadniczy” poradnik „pisania dobrych abstraktów”. Chociaż ten post zawiera kilka doskonałych punktów, jego tytuł i pierwsze zdanie nie rozróżniają artykułów i streszczeń konferencji. The standfirst opowiada o streszczeniach artykułów, ale potem pierwsze zdanie brzmi: „Abstrakty są raczej niedbale napisane, być może na początku pisania, kiedy autorzy jeszcze nie wiedzą, co chcą powiedzieć, lub być może pośpiesznie po prostu myślą” przed złożeniem do czasopisma lub konferencji. „To, pojawiające się wkrótce po tytule, sprawia wrażenie, że post dotyczy zarówno artykułów, jak i streszczeń konferencji.

Myślę, że między tymi dwoma istnieją zasadnicze różnice. Na przykład:

Streszczenie artykułów jest przedstawiane redaktorom czasopism wraz z danym artykułem. Abstrakty konferencyjne są prezentowane wyłącznie organizatorom konferencji. Oznacza to, że redaktorzy czasopism lub recenzenci mogą na przykład powiedzieć: „Wspaniały artykuł, ale streszczenie wymaga pracy”, a mało prawdopodobne jest, aby biedny abstrakt przesłany do organizatora konferencji był akceptowalny.

Artykuły mają zwykle od 4 000 do 8 000 słów. Miejsca do prezentacji konferencji zazwyczaj pozwalają na 20 minut, więc biorąc pod uwagę, że – dla dobrego rozumienia ze słuchu – prezenterzy powinni mówić z prędkością około 125 słów na minutę, prezentacja konferencji powinna mieć około 2500 słów.

konferencja

Artykuły są pisane do przeczytania ze strony, a prezentacje konferencyjne są prezentowane osobiście. Pisemna gramatyka różni się od gramatyki mówionej i nie ma nic tak nużącego dla publiczności konferencyjnej, jak staroświeckie podejście do czytania twojej pisemnej prezentacji ze strony. Mniej osób robi to teraz – ale wciąż za dużo. Nietetyczne jest nudzić ludzi! Musisz zaangażować swoich odbiorców, a organizatorzy konferencji będą chcieli wiedzieć, w jaki sposób chcesz ich zainteresować.

Konkurs o zgodę na streszczenie konferencji jest rzadko tak ostry, jak konkurs o przyjęcie artykułu. Niektóre konferencje nie otrzymują nawet tylu streszczeń, ile mają okien na prezentacje. Ale nawet wtedy częściej zmieniają program, niż akceptują abstrakcję o niskiej jakości. I nie możesz przyjąć za pewnik, że twój abstrakcyjny nie spotka się z dużą konkurencją. Niedawno przeczytałem ponad 90 abstraktów przedłożonych w maju podczas konferencji Creative Research Methods – w 24 prezentacjach. W rezultacie mam cztery przydatne wskazówki, jak podzielić się z tobą tym, jak napisać streszczenie konferencji zabójcy.

Po pierwsze, twoje streszczenie konferencji jest narzędziem sprzedaży: sprzedajesz swoje pomysły, najpierw organizatorom konferencji, a potem delegatom konferencji. Musisz sprawić, by Twój abstrakt był jak najbardziej fascynujący i kuszący: wyobraź sobie, że musisz nakłonić ludzi do pobrania papieru. Nie jest tak łatwo, jak ludzie, którzy kliknij tutaj, aby grać w gry. Jedna rzecz wymaga skupienia i uwagi, a druga gorliwości do zabawy i pieniędzy. A to oznacza, że jest inaczej. Poświęć trochę czasu na przemyślenie kluczowych pytań:

Jakie konferencje najprawdopodobniej przyciągną prezentacje? Jak możesz zmienić swój?

Jakie są teraz modne obszary w Twojej branży? Pracujesz w jednym z tych obszarów? Jeśli tak, to w jaki sposób możesz uczynić swoją prezentację inną od innych robiących to samo? Jeśli nie, jak możesz uatrakcyjnić swoją prezentację?

W zaproszeniu do składania artykułów mogą znajdować się wskazówki, więc uważnie się nad tym zastanów. Wiedzieliśmy na przykład, że konferencja Creative Research Methods, podobnie jak wszystkie ogólne konferencje metodologiczne, prawdopodobnie otrzyma większość abstraktów obejmujących metody gromadzenia danych. Tak więc stwierdziliśmy z góry, w zaproszeniu do składania wniosków, że wiedzieliśmy, że jest to prawdopodobne, i zachęciliśmy potencjalnych prelegentów do oferowania

kreatywnych metod planowania badań, przeglądania literatury, analizowania danych, pisania badań i tak dalej. Mimo to około trzech czwartych abstraktów, które otrzymaliśmy, skupiało się na gromadzeniu danych. Oznaczało to, że każde z tych abstraktów było mniej prawdopodobne niż abstrakcyjne skupienie się na innym aspekcie procesu badawczego, ponieważ chcieliśmy zaoferować delegatom dobrą równowagę prezentacji.

konferencja

Obecnie modne obszary w zakresie metod badawczych obejmują badania z wykorzystaniem mediów społecznościowych i autoetnografii / ucieleśnienia. Otrzymaliśmy sporo streszczeń poświęconych tym zagadnieniom, ale znowu, w interesie równowagi, przyjęliśmy tylko jedną (co najwyżej) w każdym obszarze. Pamiętajcie, że organizatorzy konferencji starają się stworzyć tak ciekawe i stymulujące wydarzenie, jak tylko mogą, a różnorodność ma kluczowe znaczenie.

Po drugie, dobrze pisz swoje streszczenie. Dopóki twój abstrakt nie jest przeznaczony na wysoce akademicką i teoretyczną konferencję, nosić lekcję lekko. Angażowanie pojęć w prostym języku angielskim, z wykorzystaniem kropek do kontekstu, jest o wiele bardziej atrakcyjne dla organizatorów konferencji brnących w snopy abstrakcji niż skomplikowane zdania z mnóstwem długich słów, definicji terminów i kilkudziesięciu odniesień. Organizatorzy konferencji nie szukają dowodów na to, że potrafisz robić naprawdę sprytne pisanie (z wyjątkiem streszczeń artykułów), szukają dowodów na to, że możesz dać zabawną prezentację.

Po trzecie, streszczenia konferencji napisane w czasie przyszłym są odpychające dla organizatorów konferencji, ponieważ nie wyjaśniają, że potencjalny prezenter wie, o czym będzie rozmawiał. Byłem zaskoczony tym, jak wielu potencjalnych prezenterów to zrobiło. Jeśli twoja prezentacja będzie zawierała informacje o pracy, którą będziesz wykonywał pomiędzy zaproszeniem do składania ofert a samą konferencją (co jest całkowicie uzasadnione, ponieważ może to być okres sześciu miesięcy lub dłużej), wtedy wyjaśnij to. Na przykład, nie mów: „Ta prezentacja obejmie problemy, które napotykam, kiedy analizuję dane z bezdomną młodzieżą, i jak rozwiązuję te problemy”, powiedzmy, „będę analizować dane z bezdomnymi młodymi ludźmi przez następne trzy miesiące, aw ciągu najbliższych trzech miesięcy przygotuję prezentację dotyczącą problemów, które napotkaliśmy podczas tego procesu i jak poradziliśmy sobie z tymi problemami „.

konferencja

Po czwarte, musisz oczywiście powiedzieć organizatorom konferencji o swoich badaniach: ich kontekście, metodzie i odkryciach. Pomoże to również ogromnie, jeśli zdołasz wydać zdanie lub trzy, aby wyjaśnić, co zamierzasz uwzględnić w samej prezentacji. Może więc coś w rodzaju: „Opiszę krótko proces analizy danych uczestniczących, którą opracowaliśmy, wspierany przez slajdy. Następnie pokażę dwuminutowe wideo, które zilustruje zarówno proces w akcji, jak i niektóre napotkane problemy. Następnie, ponownie wykorzystując slajdy, opiszę każdy z problemów i sposób, w jaki sobie z nimi poradzimy w praktyce. „Zapewni to organizatorom konferencji pewną pewność, że można je zebrać i zaprezentować wciągającą prezentację.

Podsumowując, aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces podczas składania streszczeń konferencji:

· Spraw, aby Twój abstrakt był fascynujący, kuszący i inny.

· Pisz dobrze streszczenie, używając zwykłego angielskiego, gdzie tylko to możliwe.

· Nie pisz w czasie przyszłym, jeśli możesz pomóc – a jeśli musisz, jasno określ, co będziesz robić i kiedy.

· Wyjaśnij swoje badania, a także wyjaśnij, co chcesz uwzględnić w prezentacji.

· Chociaż to nie gwarantuje sukcesu, znacznie zwiększy twoje szanse. Powodzenia!